Supervizor za tržište Bosne i Hercegovine

ALEVA A.D. NOVI KNEŽEVAC raspisuje konkurs za:

Opis posla:

  • Primarni zadatak je obilazak tržišta i pravovremeno informisanje centrale kompanije o realizovanim aktivnostima,
  • obilazi rutom definisane maloprodajne objekate,
  • prati definisane standarde izlaganja po formatima prodaje i njihovu kontinuiranu optimizaciju prema tipu prodajnih objekata i odgovoran za pravilnu implementaciju istih,
  • prati sprovođenje redovnog monitoringa cena i sugeriše vanredne, shodno potrebi na tržištu, ukazuje na sve promene konkuretntskih cenovnih pozicija,
  • odgovoran za pravilnu implemnetaciju istih na polici,
  • prati i ocenjuje rad merchandisera i AP-a, kontroliše prisutnost na terenu i podnosi izveštaje,
  • prati i odgovoran je za sve ključne indikatore poslovanja (KPI) sa distributerima i kupcima i odgovoran po definisanom dogovoru,
  • radi sa prodajnom operativom na terenu (kontrola, trening…) u cilju povećanja prodaje,
  • prati dostizanje i održavanje ciljane numerike do nivoa SKU (kao parametar prodaje ili kroz specifične ciljeve) i odgovora za realno prikazivanje istih,
  • prati trendove ostvarenja plana po kategorijama i SKU,
  • prati visinu ugovorenih zaliha proizvoda po distributerima,
  • učestvuje u izradi godišnjih planova i ciljeva za  dodeljenu teritoriju,
  • učestvuje u izradi plana prodaje prema kupcima i regijama na mesečnom nivou i po potrebi,
  • izveštava o radu merchandising službe i poštovanju standarda izlaganja robe,
  • istražuje tržište i prikuplja važne informacije sa terena, istražuje nedovoljno pokrivene delove tržišta i daje predloge za povećanje prometa na njima,
  • učestvuje u planiranju svih aktivnosti marketinške podrške na godišnjem, kvartalnom i mesečnom nivou, ukazuje i planira sve vanredne aktivnosti po potrebi,
  • učestvuje u izradi TM planova i prati njihovu implementaciju na terenu,
  • učestvuje u koordiniranju i praćenju ugovorenih marketing i trade marketing aktivnosti (ATL, BTL, praćenje ugovaranja lifleta, promocija, angažovanja i isplativosti sekundarnih, čeonih pozicija…),
  • kontroliše pokretnu imovinu kompanije (stalke, promo materijale i slično) koje zadužuje distributer,
  • prati zakonske propise i njihovu primenu u vezi aktivnosti na tržištu na teritoriji BiH.

Uslovi:

  • Poželjna visoka/viša stručna sprema ekonomskog ili sličnog smera (VII1),
  • radno iskustvo: minimalno 3 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima.

Posebni uslovi – znanja, veštine:

  • Znanje rada na računaru (Windows OS, MS Office),
  • položen vozački ispit „B” kategorije,
  • znanje najmanje jednog stranog jezika (engleski ili nemački),
  • izrazita komunikativnost, inicijativnost i analitičnost,
  • veštine prezentovanja i pregovaranja.

Molimo vas da CV pošaljete putem opcije “Prijavite se”.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+

Pošaljite svoj CV, Biografiju ili sliku. Dozvljene ekstenzije fajlova su: pdf, doc, docx, jpg.

Broj izvrsilaca: 1

Datum isteka: 30.10.2017

Datum objave: 28.09.2017