Glavni knjigovođa Banja Luka

Ovaj oglas je istekao

Agencija Spektar, agencija sa najdužim iskustvom u posredovanju pri zapošljavanju u BiH za Klijenta traži izvršioca za radno mjesto:

Opis posla:

  • Vodi računovodstvenu evidenciju glavne knjige i pomoćnih knjiga u skladu sa standardima,
  • samostalno knjiženje svih knjigovodstvenih događaja (URA, IRA, blagajna, PDV, osnovna sredstva, amortizacija, robno-materijalno sa obračunom proizvodnje , kupci-dobavljači, obračun plata, izvoda,  kompenzacija, asignacija, cesija i drugo) ,
  • izrađuje temeljne finansijske izvještaje (mjesečne, polugodišnje i godišnje obračune i izvještaje), statističke izvještaje, finansijskih izvještaja i ostale izvještaje društva,
  • provjerava formalne ispravnosti dokumentacije prije unosa u glavnu knjigu,
  • kontiranje knjigovodstvenih isprava prije unosa u glavnu knjigu,
  • koordinira sa popisnim komisijama rad po popisu stalnih sredstava, obaveza i potraživanja, novčanih sredstava, sitnog inventara i usaglašavanje sa glavnom knjigom,
  • prati sve zakonske propise iz djelokruga rada,
  • priprema dokumentaciju i učestvuje u radu  za reviziju poslovanja društva,
  • stara se  o čuvanju dokumentacije u skladu sa zakonom,
  • izrada završnog računa društva,
  • upravljanje ljudima i procesima unutar svog sektora,
  • razvoj direktorno podređenim saradnicima,
  • saradnja sa ostalim sužbama unutar preduzeća,
  • ostali računovodstveni poslovi.

Odgovornosti:

  • Odgovornost za pravovremeno, tačno i stručno obavljanje poslova,
  • odgovornost za čuvanje profesionalne i poslovne tajne
  • odgovornost za pridržavanje rokova,
  • odgovornost za tačnost informacija,
  • odgovornost za tačnost obrade podataka.

Potrebni uslovi:

  • VŠS/VSS ekonomskog smjera,
  • potrebno radno iskustvo na istim poslovima u trajanju od minimalno 3 godine,
  • prednost kandidatima koji su vodili proizvodna preduzeća,
  • posjedovanje certifikata ovlašetnog računovođe,
  • napredno korištenje Excela,
  • samostalna i odgovorna osoba visokih profesionalnih standarda
  • analitičnost, tačnost, ažurnost, sistematičnost i odgovornost.

Prijave sa biografijom  za posao Glavni knjigovođa Banja Luka slati putem opcije “Prijavite se”.

Broj izvrsilaca: 1

Datum isteka: 27.03.2019

Datum objave: 21.03.2019