Referent za finansijsko-računovodstvene poslove, Njegovateljica Konjic

Ovaj oglas je istekao

Na osnovu čl. 30. Zakona o predškolskom odgoju („Sl. novine HNK-a“ br. 5/00), čl. 20. Pravila JU Dječije obdanište „Zulejha Begeta“ Konjic i Odluke Upravnog odbora JU Dječije obdanište „Zulejha Begeta“ Konjic br. 88/21 od 20.04.2021. godine, Upravni odbor, raspisuje J A V N I   K O N K U R S za popunu radnih mjesta

Na osnovu čl. 30. Zakona o predškolskom odgoju („Sl. novine HNK-a“ br. 5/00), čl. 20. Pravila JU Dječije obdanište „Zulejha Begeta“ Konjic i Odluke Upravnog odbora JU Dječije obdanište „Zulejha Begeta“ Konjic br. 88/21 od 20.04.2021. godine, Upravni odbor, raspisuje

J A V N I   K O N K U R S

za popunu radnih mjesta

  1. Referent za finansijsko-računovodstvene poslove, jedan izvršilac na neodređeno vrijeme
  2. Njegovateljica, jedan izvršilac na neodređeno vrijeme

2. Opis poslova za poziciju 1:

  • vrši izradu analiza o finansijkom stanju i poslovanju,
  • knjiži u glavnu knjigu stanje promjena, prihoda i rashoda,
  • izrađuje i dostavlja periodične i završne račune i iste dostavlja nadležnoj poreskoj ispostavi,
  • stara se o provođenju važećih finansijskih propisa,
  • prati i provodi rokove dospjelih potraživanja i obaveza,
  • učestvuje u izradi planova, prihoda i rashoda,
  • vrši kontrolu priliva sredstava i o tome obavještava direktora,
  • uredno vodi blagajničko poslovanje, vodi knjigu blagajne i druge isplate iz sredstava Dječijeg obdaništa,
  • vrši obračun i isplatu plata i drugih isplata zaposlenicima Dječijeg obdaništa,
  • ispostavlja račune dužnicima o izvršnim uslugama i izdaje putne naloge,
  • vrši prijem i isplatu gotovog novca na temelju uredne dokumentacije,
  • vodi evidenciju osnovnih sredstava i knjigu inventara Dječijeg obdaništa,
  • učestvuje u izradi finansijskog plana Dječijeg obdaništa,
  • obavlja i druge poslove po nalogu direktora Dječijeg obdaništa.

3. Opis poslova za poziciju 2:

  • vrši zdravstveni nadzor nad djecom i osobljem,
  • njega djece,
  • kontrola rasta i razvoja djece,
  • sanitarni nadzor-dnevnog boravka, spavaonice, kuhinje i trpezarije i mokrih čvorova,
  • učestvuje u izradi jelovnika za djecu,
  • rad sa ljekarom u ambulanti za djecu,
  • obavlja i druge poslove u okviru stručne spreme po nalogu direktora.

4. Uslovi za vršenje poslova:

Pored općih uslova propisanih zakonom, kandidati treba da ispunjavaju posebne uslove propisane Pedagoškim standardima i normativima za predškolski odgoj i obrazovanje u HNK-u i Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i načinu rada Javne ustanove Dječije obdanište „Zulejha Begeta” Konjic i to:

Za poziciju 1:

  • Stručna sprema VŠS/VSS ili VI/VII stepen stručne spreme ekonomskog smjera ili I ciklus Bolonjskog sistema koji se vrednuje sa najmanje 180 ili 240 ECTS bodova,
  • Najmanje jedna godina radnog iskustva u struci.

Za poziciju 2:

  • Stručna sprema SSS/VŠS ili IV/VI stepen stručne spreme medicinskog smjera,
  • Najmanje šest mjeseci radnog iskustva na poslovima brige o djeci preškolskog uzrasta.

5. Spisak potrebnih dokumenata

Kandidati su uz potpisanu prijavu na konkurs dužni dostaviti dokaze o ispunjavanju uslova (original ili ovjerena kopija) kako slijedi:

  • biografija sa adresom i kontakt telefonom, uz naznaku na koju poziciju se kandidat prijavljuje,
  • dokaz/diploma/svjedočanstvo o završenoj stručnoj spremi,
  • potvrda/uvjerenje kao dokaz o traženoj vrsti i dužini radnog iskustva,
  • uvjerenje o državljanstvu (ne starije od 6 mjeseci),
  • izvod iz matične knjige rođenih.

NAPOMENA: Kandidati koji budu izabrani duži su dostavit ljekarsko uvjerenje i uvjerenje da se protiv njih ne vodi krivični postupak u roku od 15 (petnaest) dana.

6. Rok trajanja oglasa i adresa za podnošenje prijava:

Konkurs ostaje otvoren 8 (osam) dana od dana objave konkursa.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.

Prijave se dostavljaju putem pošte na adresu:

Javna ustanova Dječije obdanište „Zulejha Begeta”

Omladinska 3/A

88 400 Konjic

sa naznakom

„za konkursnu komisiju”

Natječaj je preuzet iz drugih izvora oglašavanja. Služba za zapošljavanje HNŽ/HNK ne odgovara za navode iz natječaja, izmjene i dopune za vrijeme trajanja natječaja, niti za greške nastale prilikom prenošenja teksta natječaja.

Izvor: Natječaj je objavljen na oglasnoj ploči i  na www.szzhnz-k.ba Službe za zapošljavanje HNŽ/HNK.

Broj izvrsilaca: 1

Datum isteka: 05.05.2021

Datum objave: 28.04.2021