fbpx

Viši referent za praćenje požara u županiji Mostar

Ovaj oglas je istekao

Na temelju članka 23. Zakona o namještenicima u tijelima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine („Službene novine F BiH“, broj:49/05), i Pravilnika o unutarnjem ustroju, načinu rada i sistematizaciji radnih mjesta Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo Hercegovačko-neretvanske županije broj: broj: 17-01-04-36-797/18  od 7.9.2018. god.,  ravnatelj Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNŽ, raspisuje JAVNI OGLAS za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme u Upravu za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNŽ-e

Na temelju članka 23. Zakona o namještenicima u tijelima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine („Službene novine F BiH“, broj:49/05), i Pravilnika o unutarnjem ustroju, načinu rada i sistematizaciji radnih mjesta Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo Hercegovačko-neretvanske županije broj: broj: 17-01-04-36-797/18  od 7.9.2018. god.,  ravnatelj Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNŽ, raspisuje

JAVNI OGLAS

za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

u Upravu za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNŽ-e

Radna mjesta:

01. Viši referent za praćenje požara u županiji – 1 izvršitelj

02. Viši referent za praćenje požara u županiji – 1 izvršitelj

01. Opis poslova

  • Prati požarno stanje u Županiji, vodi i ažurira  bazu podataka  o požarima i izrađuje  izvješća i druge akte o podacima iz te baze
  • vrši koordinaciju sa vatrogasnim udrugama na području Županije,
  • sudjeluje u akcijama zaštite i spašavanja – zavisno od mjesta nesreće i stupnja ugroženosti ljudi i materijalnih dobara i izvan radnog vremena
  • vrši i druge potrebne poslove i zadaće po nalogu neposrednog rukovoditelja i  ravnatelja.

02. Opis poslova

  • praćenje video-sustava za rano otkrivanje  požara sa nadzornih kamera na području HNŽ-e,
  • Vodi i ažurira bazu podataka o požarima, te izrađuje požarne mape i druge izvještaje i akte o podacima iz te baze,
  • Vrši osnovno održavanje sustava za rano otkrivanje požara,
  • Vrši koordinaciju sa vatrogasnim udrugama sa područja Županije,
  • Sudjeluje u akcijama zaštite i spašavanja – zavisno od mjesta nesreće i stupnja ugroženosti ljudi i materijalni dobara i izvan radnog vremena,
  • Radi u smjenama prema utvrđenom rasporedu rada u Operativnom centru,
  • Vrši i druge potrebne poslove i zadaće po nalogu neposrednog rukovoditelja i  ravnatelja.

Kandidati moraju ispunjavati opće uvjete propisane Zakonom o namještenicima u organima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine (“Službene novine Federacije Bosne i Hercegovine”, br. 49/05):

  • da je državljanin Bosne i Hercegovine,
  • da je punoljetan,
  • da ima opću zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta,
  • da ima vrstu i stupanj školske naobrazbe potrebne za vršenje poslova radnog
  • da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja javnog oglasa nije otpušten iz organa državne službe kao rezultat stegovne kazne na bilo kojoj razini vlasti u Federaciji, odnosno u Bosni i Hercegovini,
  • da nije obuhvaćen odredbom člana IX. 1. Ustava Bosne i Hercegovine.

Kandidati moraju ispunjavati i posebne uvjete utvrđene Pravilnikom o unutarnjem ustroju, načinu rada i sistematizaciji radnih mjesta Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNŽ, i to za:

Poziciju 01.

  • SSS ili VKV, IV stupanj stručne spreme,
  • završena srednja škola: vatrogasnog, strojasrkog, građevinskog, elektrotehničkog, prometnog ili drugog tehničkog smjera i društvenog smjera,
  • položen stručni  ispit,
  • najmanje  10 mjeseci radnog iskustva,
  • Poznavanje rada na računaru.

Poziciju 02.

  • završena srednja škola: vatrogasnog, strojarskog, građevinskog, elektrotehničkog, metalnog, prometnog ili drugog tehničkog smjera i društvenog smjera,
  • najmanje 10 mjeseci radnog iskustva,

Uz prijavu na javni oglas kandidati trebaju podnijeti sljedeću dokumentaciju (original ili ovjeren preslik):

  • prijava na javni oglas s kratkim životopisom, adresom i kontakt telefonom kandidata
  • uvjerenje o državljanstvu (ne starije od tri mjeseca),
  • izvod iz matične knjige rođenih
  • diploma o vrsti i stupnju školske spreme,
  • uvjerenje o radnom iskustvu nakon završene tražene školske spreme,
  • dokaz o poznavanju rada na računaru,
  • uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od tri mjeseca),
  • ovjerena izjava kandidata kojom se potvrđuje da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja javnog oglasa nije otpušten iz organa državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou vlasti u Federaciji Bosne i Hercegovine,
  • ovjerena izjava kandidata da nije obuhvaćen odredbom člana IX. 1. Ustava Bosne i Hercegovine.

Izabrani kandidat će biti dužan dostaviti ljekarsko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti prije preuzimanja dužnosti namještenika.

Izabrani kandidat koji se primi u radni odnos podliježu obavezi probnog rada u trajanju od tri mjeseca.

Izabrani kandidat koji se primi na poziciju radnog mjesta 01. dužan je u roku od 6 mjeseci od dana prijema položiti stručni ispit za rad u tijelima državne službe.

Javni oglas ostaje otvoren 15 dana od dana objavljivanja u dnevnom tisku.

Prijave sa dokazima o ispunjavanju uvjeta oglasa dostaviti osobno ili poštom preporučeno,  na adresu:

Uprava za civilnu zaštitu HNŽ

Stjepana Radića 3

88 000 Mostar

sa naznakom

„Povjerenstvo za provedbu javnog oglasa“– ne otvaraj“

Nepotpune i neblagovremene prijave neće biti uzete u razmatranje.

Natječaj je preuzet iz drugih izvora oglašavanja. Služba za zapošljavanje HNŽ/HNK ne odgovara za navode iz natječaja, izmjene i dopune za vrijeme trajanja natječaja, niti za greške nastale prilikom prenošenja teksta natječaja.

Izvor: Natječaj je objavljen na oglasnoj ploči i  na www.szzhnz-k.ba Službe za zapošljavanje HNŽ/HNK.

Broj izvrsilaca: 2

Datum isteka: 23.04.2021

Datum objave: 09.04.2021